Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
abadá

ABADÁ CAPOEIRA, založená roku 1988,je v dnešní době jeden z nejpopulárnějších typů Capoeiry,jak v Brazílii, tak i v zahraničí. Je reprezentována ve všech Brazilský krajích a v dalších třiceti zemích světa.

Abadá-Capoeira rozumí Capoeiře jako multidisciplinárnímu umění, které v sobě zahrnuje různé sportovní, kulturní, bojové a umělecké aspekty.

Abadá-Capoeiry má následující základy:

Vycházíme z některých poučení Mestre Bimby (zakladatele Capoeiry jako sportu v Brazílii, po období jejího zákazu), ve kterých se mluví o jednotlivých druzích Capoeiry – Capoeira Regional a Capoeira Angola, které můžeme sečíst a můžeme uvažovat o Abadá-Capoeiře jako celku. A v tomto případě ji necháváme otevřenou evoluci techniky, setrvávání tradice a kreativitě.

Abadá-Capoira pracuje na vzájemném respektu při vykonávání fyzické práce, lásce k výrobě nástrojů a uniforem, rychlém myšlení, neutralizaci útoků pomocí "finty", rychlosti a účinnosti. Ale především pracuje na sjednocení celé ABADÁ Associacao Brasileira de Apoio e Desenvolvimento da Arte-capoeira, v překladu, Brazilská asociace na podporu a rozvoje umění Capoeiry.

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek