Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Instruktor Boquinha

Instruktor Boquinha...

Mé vlastní jméno je Francisco Ch. Silva, ale každý mne zná pod přezdívkou Boquinha. Přezdívku, kterou nosí každý capoeirista, používám od roku 1983.

Významným rokem pro mne, jako profesionálního capoeiristu, byl rok 1990, kdy jsem byl graduován modrým páskem ve skupině Barra Vento. Tímto se mi otevřela cesta k většímu poznaní capoeiry nejen v Brasílii. Procestoval jsem mnoho států Brasilie, jako například Campo Grande, Fortaleza, Cuiaba, Mina Gerais, Goiánia, Brasilia, Rio de Janeiro, Saô Paulo a další! Účastnil jsem se mnoha národních událostí, páskování (batizado), setkání, kulturních oslav, svátků ,show, seminářů.V roce 1993 jsem odcestoval do města Cuiaba ve státě Mato Grosso, kde jsem žil a pracoval jako učitel capoeiry ve sportovních centrech, školách, universitách atd. Spolupracoval jsem na projektech pro neziskové organizace, které se starají o děti bez domova, tzv. "os meninos de rua do Brasil" (děti ulice v Brasilii), kde jsem zdarma dával hodiny capoeiry pro chudé děti.

Roku 1996 v Goiánia jsem poprvé vstoupil do organizace ABADÁ CAPOEIRA, která se stará o podporu a rozvoj umění capoeiry. Vstupem do AC pro mne začalo období mnoha nových příležitostí, událostí a hlavně cestování, kde jsem zdokonaloval svou výuku,ale i sám sebe.Díky této organizaci jsem vycestoval do Bolivie, Holandska, Belgie, Lucemburska, Německa, Rakouska.

Zúčastnil jsem se mezinárodních seminářů a kurzů capoeiry, tělovýchovných školení atd.

V roce 1999 jsem dokončil třetí graduaci Abadá Capoeira zeleným páskem.

Rok 2001 pro mne znamenal návrat do Evropy! Přímo do Rotterdamu, kde jsem začal dávat hodiny ve škole salsy.

O rok později v květnu se účastním evropského šampionátu v Belgii, v srpnu jsem se vrátil do své rodné země, přímo do Ria de Janeira, kde se pravidelně koná světový šampionát.

V lednu 2003 opět navštěvuji Evropu a organizuji semináře v Rakousku, Innsbrucku. Na mé semináře se sjížděli lidé z různých zemí. Pravidelně dojížděli i studenti z Čech, kteří mě pozvali později do České republiky, první seminář se uskutečnil v Českých Budějovicích.

 

 

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek